Delfin English School Dublin Dil Okulu

Delfin English School Dublin

İstikamet Dublin!

Dublin’de hepsi var; Ortaçağ, Georgian ve modern mimarinin cezp edici karışımı!

Tarih ve kültür zenginliği, efsanevi bir edebi gelenek, harika alışveriş, yemek, gece hayatı seçenekleri ve elbette fantastik karakterler! Dublin şehri boyunca keşfedilecek onlarca atraksiyon bulacaksınız. İlginiz ister spor, ister tarih, ister sanat ve edebiyat olsun, ister bir mirasın peşine düşün, hayvanat bahçesi ziyaret edin, bir kalede yemek yiyin veya Dublin’in müzisyenlerinin ayak izlerini takip edin, Dublin’de herkes için seçenek var!

Dublin Bilgileri !

 • Vikingler Dublin’de milattan sonra 988 yılında bulunmuştur
 • Dublin Bölgesinde yaşayan 1,66 milyon insan vardır
 • İrlanda’da yılan yoktur, muhtemelen bunun St. Patrick’in onları sürgün etmesiyle bir alakası var!
 • Dublin’de 1000den fazla pub vardır
 • Dublin’in O’Connell köprüsü, Avrupa’da uzunluğu ve genişliği aynı olan tek köprüdür
 • Dublinli Bram Staker tarafından yazılmış olan “Drakula” adlı eser İrlandacada “Droch Ola”, yani “kötü kan” anlamına gelmektedir.
 • Phoenix Parkı, Avrupa’nın en büyük şehir parkıdır
 • Akademi Ödüllerinde verilen Oscar heykelciği 1823’te Dublin’de doğmuş Cedric Gibbons tarafından tasarlanmıştır
 • Bono, Colin Farrell ve Oscar Wilde tanınmış bazı Dublinlilerdir.

Delfin Dublin Dil Okulu

Dublin’in kalbinde, O’Connell Caddesinin en işlek yolunda, ikonlaşmış Spire heykelinden birkaç dakika uzaklıktadır Delfin Dublin. Temple Bar’a yürüyerek 10 dakika içinde, tarihi Trinity College’e 15 dakika içinde varabilirsiniz. St. Stephen’s Garden ve Phoenix Park 20 dakika uzaklıktadır.

Delfin Dublin Bilgileri !

 • 26 adet ferah ve geniş sınıf
 • Genel, Yoğun, Sınav ve İş Programları
 • Work-Study (hem çalış hem eğitim al) programları ve uzun kalım (long-stay) kursları mevcuttur
 • Sınıfta maksimum öğrenci sayısı 15, ortalama 12
 • Minimum 16 yaş
 • Bilgisayar odası, öğrenci lobisi, çalışma alanı, öğrenci cafesi ve sinema odası
 • Bina içerisinde ücretsiz kablosuz internet bağlantısı
 • Kusursuz sosyal plan

Dublin’de görülecek yerler!

 1. National Museum
 2. Modern Sanat Müzesi
 3. Sivil Ofisler
 4. Dublin Kalesi
 5. St. Patrick Katedrali
 6. National Gallery

DELFİN HAYATI: KONAKLAMA

Yurtdışı eğitimde konaklama, bu deneyimin çok önemli bir parçasıdır. İsteğinize bağlı olarak birçok konaklama seçeneğimiz mevcuttur. Bazı öğrenciler yerel kültüre daha fazla adapte olabilmek için aile yanında konaklamak isterler. Bazıları ise paylaşımlı evlerimizi gerçekten seviyor – gitgide popüler olan seçenek bu! – ve farklı dillerde konuşan öğrencilerle bir evi veya daireyi paylaşıyor. Çoğu öğrencinin tercihi ise rezidans. Bloklar halinde oluşturulan rezidansta öğrenciler tıpkı üniversitede olduğu gibi imkanlarını paylaşıyorlar. Ülkeye geldiğinizde kalacak bir yeriniz olduğundan emin olmak için eğitim programınızın başlama tarihinden itibaren kendinize en az birkaç haftalık konaklama da rezerve etmeyi unutmayın. Okulumuzdaki konaklama yetkilileriyle kalacak yerinizin ayarlanması veya başka bir ihtiyacınız ile ilgili konuşabilirsiniz, yardım etmek bizi mutlu eder!

Dublin Aile Yanı Konaklama

Ülke dışında eğitim alan birçok öğrenci için bu deneyimin büyük parçası yerel kültür ile tanışmaktır ve aile yanında konaklama yapmanız bunu gerçekleştirmeniz için en iyi yoldur. Genellikle şehir merkezinin biraz dışında yer alan evlerimiz size sonsuz sayıda seçenek sunar; tek kişilik veya paylaşımlı oda, yarım veya tam pansiyon ve bireysel veya paylaşımlı banyolar bunlardan birkaçıdır. Eğer isterseniz bizim “özel” aile yanı seçeneğimizi bile tercih edebilir ve okula daha yakın mesafede olabilirsiniz.

Dublin Rezidental Konaklama

Tıpkı üniversite hayatında olduğu gibi öğrencilerin büyük apartman bloklarında yaşayıp yemek alanlarını ve sosyal alanları ortak kullandığı bir konaklama istiyorsanız rezidanslar sizin için mükemmeledir! Londra ve Dublin’de isteğinize uygun olanı bulmanız için çeşitli seçeneğiniz vardır. Londra’da okuldan uzaklık 20-45 dakika arasında değişmektedir ve yine öğrenciler isterse kendi özel banyoları olmasını tercih edebilirler.

Dublin’de Paylaşımlı Ev / Daire Konaklaması

Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle beraber yaşayıp kendi alanınıza sahip olmak ve biraz daha özgür olmak kulağa havalı geliyor mu? Eğer cevabın evetse, paylaşımlı ev ve dairelerimiz sizin için mükemmel tercih. Paylaşımlı yemek alanları demek, yeni evinizi özgürce keşfederken yemeklerin tadını birlikte çıkarmak demektir. Çamaşır yıkama ücreti hariç tümü ödenmiş faturalarınızla, bu gerçekten akıllıca bir seçenek.

Dublin’de Hotel/Hostel Konaklaması

Eğer yukarıdakilerin hiçbiri sizin isteğinizi karşılamıyorsa, o zaman size geniş çaptaki hotel veya hostel seçeneklerimizden sizin bütçenize uygun olanlardan birini önerebiliriz. Konaklama çalışanlarımızdan bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz, fiyatların sezona göre değiştiğini lütfen göz önünde bulundurun.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr