Almanya Dil Okulları

 

almanya-dil-okullari-akademiyed

Almanya dünyanın en gelişmiş sanayi ve endüstri ülkesidir. Almanya ile Türkiye’nin çok yoğun dış ticareti söz konusudur ve Türkiye’de birçok Alman şirketin üretimi veya şubesi bulunmaktadır. Özellikle makine, otomotiv ve elektrik elektronik alanlarında dünyanın en gelişmiş ülkesi Almanya’dır. Almanca da hem Almanya ile ticaret yapmak hem de bilimsel gelişmeleri takip etmek açısından öğrenilmesi gereken bir dildir. Almanya dil okulları Almanca öğrenmeniz için birçok seçenek sunmaktadır.

Almanya’da eğitim devlet desteğinde ve sıkı kontrolündedir. Eğitim kalitesi son derece yüksektir ve bilimsel araştırmaların önü çok açıktır. Almanya’da öğrenciler için yaşam masrafları ekonomiktir. Yüksek eğitim devlet desteğinde olduğundan yıllık 750 – 1000 Euro seviyelerindeki harç iledir. Almanca kurslarında Almanca öğrenen öğrenciler genellikle üniversite ve yüksek lisans eğitimlerine devam ederler. Alman üniversitelerinden mezun öğrenciler Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde veya Türkiye’de kolaylıkla iş bulabilirler.

Almanca, Almanya’nın dışında Avusturya, Belçika, Lihtenştayn ve Lüksemburg’un resmi dili ve İsviçre’nin resmi dillerinden biridir. Bu ülkelerde yaşamak, çalışmak ve eğitim almak veya bu ülkelerle iş yapmak için Almanca öğrenmek önemlidir.

Almanya’da Almanca öğrenirken öğrencilerin part time çalışma hakkı vardır. Öğrenciler çalışarak cep harçlıklarını çıkarabilir, Almanca pratiği yapabilir ve sosyal hayata daha çabuk adapte olabilirler.

Almanya’da öğrenciler yurtlarda, aile yanında veya öğrenci evlerinde kalmaktadır. Akademiyed Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimize gitmeden konaklama ayarlıyoruz. Öğrenciler dilerlerse bu konaklamada devam edebilir veya tanıştıkları uluslararası öğrenciler ile ev kiralayabilirler.

Almanya’da Almanca öğrenmek için Berlin, Münih, Frankfurt gibi büyük şehirleri seçebilir veya daha küçük şehirlerde sakin bir ortamda dil okuluna gidebilirler. Akademiyed olarak öğrencilere çeşitli alternatifler sunuyoruz ve kendilerine en uygun dil okulunu seçmelerini sağlıyoruz.

Almanya’da eğitim alabileceğiniz Almanca kurs seçenekleri:

  • Genel Almanca
  • Yoğun Almanca
  • İş için Almanca
  • Test Daf Sınavı Kursları
  • Almanca Hazırlık senesi Kursları
  • Almanca + Staj
  • Almanca Yaz Okulları

ALMANYA/AVUSTURYA DİL OKULLARI

BERLIN

DUSELLDORF

FRANKFURT

HAMBURG

MUNICH

VIENNA

Detaylı bilgi ve ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı için bizimle iletişime geçin.

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?