İngiltere Yaz Okulları

İngitlere Yaz Okulları

Yaz okulu denince ilk akla gelen destinasyon İngiltere’dir. İngiltere yaz okulları öğrencilerin İngilizce konuşma konusunda kendilerine güvenlerini arttırır.

Zengin sportif ve kültürel içeriği sayesinde İngiltere’deki yaz okullarında öğrenciler sadece İngilizce dersleri sırasında değil, sportif ve kültürel etkinliklerde ve gezilerde de İngilizce pratiği yapmaktadırlar.

İngiltere’de birçok yaz okulu merkezi ile çalışmaktayız. Bazıları ile ilgili bilgiyi aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

Daha fazlası için lütfen bizimle iletişime geçin. Öğrencilerinizin yaş grubuna, gitmek istediğiniz bölgeye, seçmek istediğiniz aktivitelere göre size uygun İngiltere’de yaz okulu sunabileceğimizden emin olabilirsiniz.

İngiltere Yaz Okullarında İngilizce

Haftada 20 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. Dersler ilk gün yapılacak seviye tespit sınavına göre başka ülkelerden gelmiş uluslararası öğrenciler ile karışık halde yapılmaktadır. Ders içerikleri okuma, dinleme ve konuşmaya yönelik teknolojik eğitim mataryaleriyle desteklenmiş interaktif derslerdir. Öğretmenler alanında eğitimli ve CELTA ve DELTA sertifikasına sahip deneyimli öğretmenlerdir.

İngiltere Yaz Okullarında Aktiviteler

Yaz okulları genellikle üniversite veya yatılı okul kampüslerinde yapılır. Bu kampüslerin indoor ve outdoor aktivite alanları çok geniştir ve zengin içeriğe sahiptir. Yaz okulları için en iyi kampüsler seçilmektedir. Yarım gün derslerden sonra öğleden sonraları okulun kampüsünde iç mekan veya dış mekan aktiviteleri yapılmaktadır. Spor, sanat, dans, yüzme, müzik gibi çok çeşitli aktivitelerde amaç uluslararası öğrencilerin aktivite ve oyun ortamında kaynaştırılması ve İngilizce konuşmalarının desteklenmesidir.

Akşamları da çeşitli oyunlar, disko, barbekü partileri, quizler ve kültür geceleri düzenlenmektedir. Akşamları yemekten sonra her gün bir aktivite vardır.

İngiltere Yaz Okullarında Geziler

Program genellikle ilk gün kampüs ve yakın çevrede bulunan şehrin tanıtımı amaçlı gezi ile başlar. Her yaz okulu programında en az haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün gezi vardır. Bazı programlarda daha fazla geziye katılma imkanı bulunur. Londra merkez yaz okulu programlarında genellikle her öğlenden sonra yarım gün Londra gezisi ve haftada 1 tam gün başka şehir gezisi olur. Gezilerin amacı hem İngiltere’yi ve kültürünü tanımak hem de farklı ortamlarda İngilizce konuşma pratikleri yapmaktır.

İngiltere Yaz Okullarında Konaklama

Gruplar halinde yaz okuluna giden öğrenciler genelikle kampüs programlarını tercih eder. Bu hem 24 saat bir arada olma, hem güvenlik ve kontrol kolaylığı hem de kampüs aktivitelerinden daha fazla yararlanma olanağı sunar.

Aile yanı konaklama da alternatif konaklama türüdür. küçük şehirlerde aile yanı konaklama seçilirse yerel kültür daha yakından tanınabilir ve anadili İngilizce olan insanlarla vakit geçirme imkanı sağlanabilir.

İngiltere Yaz Okullarında Ulaşım ve Karşılama

Bireysel veya grup ile giden öğrencilerimiz İngiltere’de havalimanından karşılanıp kalacakları yere bırakılmaktadır. Dönüşte de öğrenciler havalimanına geri bırakılmaktadır.

 Şehirlere göre Yaz Okulları

Bournemouth Yaz Okulları

Londra Yaz Okulları

Oxford Yaz Okulları

Edinburgh Yaz Okulları

Kent Yaz Okulları

Cambridge Yaz Okulları

Bath Yaz Okulları

Cheltenham Yaz Okulları

Kuzey İngiltere Yaz Okulları

Diğer İngiltere Yaz Okulları

İngiltere Yaz Okulları

Embassy Summer

Plus Summer

Stafford House Summer 

Churchill House Summer

 

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?