İngiltere’de Üniversite

ingilterede-universite Akademiyed

İngiltere’de Üniversite Akademiyed

İngiltere’de üniversite eğitimi, size seçtiğiniz alana tam olarak odaklanma fırsatı tanır. Eğitim almak için ister lisans programı, ister iki yıllık yüksek öğrenim (ön lisans) programı veya Ulusal Yüksek Öğrenim Diploması (HND) seçmiş olun, kendi başınıza düşünmeyi ve bağımsız çalışmayı öğrenirsiniz.

İngiltere’de bilim ve teknolojiden, bilgisayar ve işletmeye, sanat ve tasarımdan sosyal, beşeri bilimlere kadar binlerce alandaki lisans programları arasından seçim yapabilirsiniz. İngiliz eğitim sisteminin çeşitlilik ve esnekliği size tam istediğiniz konuda eğitim alma imkanı sunar.

İngiltere’de beklentilerinize uygun bir üniversite eğitimi

İngiltere’de lisans programlarının çeşitliliği size müthiş bir esneklik sağlar. Başlangıçta bir lisans programına kaydolabilir ya da önce 2 yıllık bir HND (Ulusal Yüksek Öğrenim Diploması) veya iki yıllık yüksek öğrenim (ön lisans) programı ile başlayıp, sonra daha ileri düzeyde bir programa devam edebilirsiniz. Tek bir konuda diploma almayı seçerek baştan sona bir konu üzerinde yoğunlaşabilir veya “birleşik” ya da “kombine” diploma denilen ve iki ana dalı bir arada okuma imkanı sunan bir programa katılabilirsiniz – bu tamamen sizin isteğinize bağlıdır.

İngiltere’de üniversite eğitimi ne kadar sürer?

İngiltere’de tam zamanlı lisans eğitiminin süresi seçtiğiniz programın türüne göre bir ile dört yıl arasında değişir.

HNC: bir yıl

HND, ön lisans, Dip HE: iki yıl; sanayide/sektörde/yurtdışında geçirilecek 1 yılla birlikte üç yıl

Lisans derecesi: üç yıl (İskoçya’da dört); Sanayide/sektörde geçirilecek 1 yılla birlikte dört yıl

Yüksek Lisans derecesi: (lisans derecesi ile birlikte yürütülmesi durumunda): dört yıl

İngiltere’de ne tür lisans programları var?

Ulusal Yüksek Öğrenim Sertifikası (Higher National Certificate – HNC) veya Diploması (Higher National Diploma – HND)

Ulusal Yüksek Öğrenim Sertifika ya da Diplomaları, bir veya iki yıllık, kariyere dönük ve lisans programının ilk basamaklarına denk gelen yüksek eğitim programlarıdır. Mühendislik, spor araştırmaları, sanat ve tasarım, medya ve iletişim, müzik teknolojisi gibi çeşitli alanlarda açılırlar. Bu programı başarıyla tamamladığınız takdirde alt düzey yöneticilik ile kariyerinize başlayabileceğiniz gibi bir lisans programının iki veya üçüncü sınıfına da geçiş yapabilirsiniz

İki Yıllık Yüksek Öğrenim (Ön Lisans) Programları (FdA, FdSc, vb.)

İki yıllık ve kariyere dönük yüksek öğrenim programları olan ön lisans programları lisans derecesinin ilk aşamasına denk gelir. Sanat ve tasarım, medya ve iletişim, mühendislik ve hastane yönetimi gibi çeşitli alanlarda açılmaktadır. Mesleki kariyere veya lisans eğitimine temel oluşturmak amacıyla tercih edilebilir.

Yüksek Öğrenim Diplomaları

Yüksek öğretim diplomaları, eğitim, teoloji, iletişim, sosyal hizmetler gibi sosyal bilimlerle ilgili alanlarda açılan ve iki yıl süren programlardır. Bu alanlarda kariyer yapmak isteyen ya da eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler için idealdir.

Lisans Programları

Bu programlar, İngiltere’de en yaygın olanlarıdır. Genellikle İngiltere, Kuzey İrlanda ve Galler’de üç, İskoçya’da (yüksek lisans derecesi almak da mümkündür) dört yıl süren akademik programlardır. Bazı programlarda öğrencilerin, bir yıl sanayide veya yurtdışında çalışabilmeleri için bu süre bir yıllığına uzatılabilir.

Uluslararası Üniversite Akademik Hazırlık Programı

Uluslararası Üniversite Akademik Hazırlık Programı, sahip olduğunuz niteliklerle, bir İngiliz üniversitesine kabul edilmek için gerekenler arasındaki açığı kapatmaya yöneliktir. Bu programlar, İngilizce dil becerilerinizi veya akademik niteliklerinizi veya her ikisini birden geliştirme ihtiyacınızı karşılarlar.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?