Yurtdışında Staj Programları

Yurtdışında Staj Programları

Yurtdışında staj programları ana amacı öğrencilerin üniversitede aldığı teorik bilgilerin iş hayatındaki pratik bilgilerle birleştirilmesi, bunu yaparken de iş İngilizcesi ve günlük İngilizcenin geliştirilmesidir. Yurtdışında staj yapılacak firmalar ülkelerinde ve alanlarında önde gelen köklü kuruluşlardır.  CV’nizi bu firmaların referansıyla güçlendirmek profesyonel ve kişisel gelişimiz ve iş ortamında çalışma bilincini arttırmak kadar önemlidir. Yurtdışında staj öğrencilere yurtdışındaki firmalarda pratik iş deneyimi sağladığı kadar ileride sahip olabilecekleri iş olanaklarını da arttırır. Profesyonel iş ortamında öğrencilerin dil becerilerini gelişir ve alanlarıyla ilgili kelime bilgisini artar. Belirli bir alanda kişinin ihtiyaçlarına uygun olarak kişisel becerilerini ve insanlarla olan ilişkilerini geliştirir.

Yurtdışında staj yaparken tüm dil becerilerinizin tamamını kuvvetlendirmek için gerekli genel yabancı dil dersleri ve işyerinizde kullanacağınız özel amaca yönelik dil dersleri programda yer alacaktır. Bu sayede telefonda konuşma, iş mektubu ve rapor yazma, sunum yapma ve toplantılara katılmak için gereksinim duyduğunuz dil becerilerinizi geliştireceksiniz. Staj sırasında bu yeteneklerin hepsini uygulamaya koyma olanağını bulunabilir. Böylelikle, ana dilinde çalışanlar ile aynı iş ortamında çalışarak yabancı dili daha  iyi seviyeye getirmek mümkün olacaktır.

Kariyer için ilgi alanına uygun bir staj konusu bulunabilir. En çok tercih edilen staj konuları:

  • Pazarlama
  • Hukuk
  • Medya
  • Finans
  • E-Ticaret
  • Telekomünikasyon
  • Grafik tasarım
  • Moda
  • Halkla ilişkiler
  • Turizm

Yurtdışında staj yapabileceğiniz ülkeler:

İngiltere’de Staj Programları

Kanada Staj Programları

Amerika’da Staj Programları

Staj Seçenekleri:

Maaşlı staj :

İşe yerleştirme öncesi öğrenciler 4 hafta süre ile İngilizce kursuna katılır. Bu kurs yabancı bir ülkede yaşamaya alışmalarına ve İngilizce konuşma konusunda kendine güvenlerini toplamalarına yardımcı olacaktır. Bu süreçte öğrencilere CV hazırlama, mülakat teknikleri, rapor yazma, sunum yapma teknikleri de verilmektedir.

Maaşlı staj için turizm alanında yerleştirme yapılabilmektedir. Yerleştirme yapılan yerler  oteller, restoranlar, bar ve cafeler, catering işletmeleri, fast-food alanları, eğlence parklarıdır. Ayrıca mağaza ve satış işlerinde de çalışılabilir.

Maaşsız staj :

Eğitim gördüğünüz alanda iş pratiğiniz arttırmak, anadili İngilizce olan profesyonellerle çalışarak iş disiplini, işleyişi ve dil becerilerinizi geliştirmek  ve böylece CV’nizi güçlendirmek isterseniz yurtdışında alanınızda maaşsız staj yapabilirsiniz. Artık iş dünyası iş akışına kolay adapte olabilecek deneyime sahip çalışanlar aramaktadır. İşverenler yurtdışında staj yaparken kazanacağınız iş deneyimi ve bakış acısıyla firmalarına daha fazla şey kazandıracağınızdan adaylar arasında sizi seçeceklerdir.

Yurtdışında maaşsız staja başlamadan önce 4 hafta dil eğitimi alacak ve iş dünyasında size gerekecek CV hazırlama, mülakat teknikleri, rapor yazma, sunum yapma ve telefonda konuşma becerileri kazanacaksınız.

Staj yapabileceğiniz alanlar :

Satış ve Pazarlama, Finans, Reklâmcılık, İnsan Kaynakları, Hukuk, Mühendislik, Turizm, Otelcilik, Muhasebe, Sigorta, Yönetici Asistanlığı ve Uluslararası Ticaret.

Siz de mezun olunca ayrıcalıklı adaylar arasına katılmak istiyorsanız yurtdışında staj için bizi hemen arayın.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 37  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?