Kanada’da Yüksek Lisans

Campus Optics

Kanada’daki üniversitelerde çok geniş yüksek lisans seçeneklerine sahipsiniz. Kanada’da üniversite ve akademik eğitim çok nitelikli ve dünyanın her yerinde tanınırlığa sahiptir.

Kanada’da yüksek lisans genel olarak 2 yıl, doktora ise 4-7 yıl arasında değişmektedir. Kanada’da yüksek lisans programları teorik eğitimin yanı sıra sanayi deneyimli pratik eğitime de dayanmaktadır.

Kanada’da yüksek lisans ücretleri Amerika, Avustralya ve İngiltere’ye göre daha düşüktür. Yüksek lisans yapan öğrencilere eğitimlerinin ilk 6 ayında sonra çalışma iznine başvurabilir, bu sayede hem sosyal ve kültürel hayata daha kolay adapte olabilir, hem dillerini son derece geliştirebilir hem de uluslar arası iş deneyimi kazanabilirler. Öğrenciler haftada 20 saat olan çalışma izinleri sayesinde çalışarak yaşam masraflarına da katkıda bulunabilirler.

Kanada’da yüksek lisans yapmanın bir avantajı da Kanada hükümetinin yabancı öğrencilere sağladığı yüksek lisans mezuniyetinden sonra 3 yıla kadar full time çalışma iznidir. Bundan sonra çalıştıkları şirkette kalıcı olarak çalışmak isteyen mezunlar PNP (Provincial Nominee Program) sayesinde otuma izni alabilir ve Kanada vatandaşı olmak için başvurabilir.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?