Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

7-17 yaş arası öğrenciler bireysel veya gruplar halinde yurtdışı yaz okulları programlarına katılabilirler.

Neden Yurtdışı Yaz Okulları ?

Mükemmel ortamlar: Her biri kendi hayat ve kültürünü en iyi şekilde yansıtan şehirlerde bulunmaları.

Erken dil eğitimi: 8 yaşından itibaren erken dil eğitimleri

Çocuğunuz için en uygun kurs: Öğrenciler, İngilizce seviyesine ve yaşına göre eğitim alabilir.

Dinamik, interaktif, eğlenceli sınıflarda eğitim.

Kalifiye ve deneyimli profesyonel öğretmenler.

İlgili yönetim ve profesyonel personel.

Rahat konaklama: Aile yanı veya rezidans konaklama.  Sıcak bir karşılama, rahat konaklama ve mükemmel yiyecekler öğrencileri bekliyor olacak.

Eğlence ve arkadaşlar: Derslerden sonra bir dizi aktiviteler ve geziler düzenlenir. Öğrenciler eğlenceli vakit geçirirken dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle İngilizce pratiği yapmaya devam ederler.

Uluslar arası arkadaşlıklar: Dünya çapında 80’den fazla ülkeden gelen öğrencilerin oluşturduğu muhteşem bir uluslar arası atmosfer.

žMükemmel değer: İngiltere’de İngilizce eğitimi almak İngilizce öğrenmenin ve geliştirmenin en iyi yoludur. İngiltere’de İngilizce eğitimi paranızın değerini en iyi şekilde karışılar ve çocuğunuzun geleceğine iyi bir yatırımdır.

Başarının kanıtı: Eğitimin sonunda başarı sertifikası düzenlenir.

Yaz okulları öğrencilere neler kazandırır?

Öğrenciler  yaz okullarında uluslar arası öğrencilerle ve profesyonel öğretmenlerle  pratik yapma şansına sahip olurlar. Farklı kültürleri tanıyarak özgüven kazanabilirler. Farklı kültürleri ve günlük hayatı yakından görebilirler. Erken yaşlarda anadili İngilizce olan ortamda eğitim alarak konuşma, anlama ve iletişim yeteneklerini geliştirirler. Erken yaşlarda öğrenilen bilgiler kalıcıdır.

Yaz okullarına hangi yaştaki öğrenciler katılabilir?

İngiltere’deki yaz okullarına katılım 8 – 17 yaş aralığıdır. Öğrenciler kendi yaşıtı ve dil seviyesindeki uluslar arası öğrencilerle eşleştirilerek eğitim alırlar.

Yaz okulu program içeriği nedir?

Role-play, problem çözme, genel konular üzerine söyleşi ve tartışmalar, yazılı alıştırmalar ile dinleme ve konuşmayı teşvik ederek İngilizce’yi eğlenceli ve dinamik bir şekilde öğretir. Özel olarak tasarlanmış programlar, yaz okulunda öğrencinin geçireceği zamanı maksimize edecek geziler ve etkinlikler ile dil kursunu birleştirir. İngilizce kursuna ek olarak, moda, futbol, su sporları, golf ve ata binme gibi etkinliklerle zenginleştirilir. Haftada iki kez de şehir turları ve yakın şehirlere geziler düzenlenir.

Konaklama seçenekleri nelerdir?

Yaz okuluna giden öğrenciler aile yanı veya kampus içi konaklama seçeneklerine sahiptirler.

Aile yanı konaklamanın en güzel yanı öğrencilerin kültürü yakından tanıma imkanı bulmaları ve anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce pratik yapma imkanlarının çok olmasıdır. Aile yanı konaklama daha ekonomiktir. Aileler okullar tarafında sık sık kontrol edilir ve yılın her zamanında çeşitli ülkelerden uluslar arası öğrenciler misafir ederler.

Kampus içi konaklamanın avantajı öğrencilerin eğitim, sportif ve sosyal aktivitelerini hep bir arada gerçekleştirmeleridir. Okulun personeli, öğrenciler ve grup lideri birlikte kalırlar ve böylece öğrenciler 24 saat gözetim altında olurlar. Öğrenciler dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş uluslar arası öğrencilerle birlikte vakit geçirme, arkadaşlıklar edinme ve pratik yapma şansına sahip olurlar.  Kampus içi konaklamada öğrencilere sunulan hizmetler daha çoktur.

Lezzetli yemekler – geniş seçenekler!

Kampus içi konaklama seçeneğinde uluslar arası damak zevkine uygun yemekler hazırlanmakta ve öğrenciler seçenekler arasında seçim yapma şansına sahiptirler. Aile yanında konaklamada ise aileler uluslar arası öğrenci misafir etmeye hazırlık oldukları için yemek yaparken bu durumu göz önünde bulundururlar fakat  daha az seçenek sunabilirler. Öğrenci aile yanını konaklamada sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Öğle yemeğinde okulda olur. Tüm öğrenciler gezi günlerinde paket öğle yemeği alırlar. Pakette genellikler sandviç, bisküvi, su, meyve suyu ve meyve bulunur.

Havaalanı karşılama ve uğurlama:

Bireysel veya grup olarak giden öğrenciler havaalanında karşılanır, konaklayacakları kampüse bırakılır. Dönüşlerinde ise havaalanına götürülerek uğurlanırlar.

Öğrenciler aileleriyle nasıl haberleşecek?

Okulda ve kampüste öğrencilerin kullanabilecekleri birçok telefon bulunmaktadır. Öğrenciler ailelerini bu telefonlardan arayabilirler. Genellikle velilerin çocuklarını araması daha zor olacaktır. Çünkü okul ve kampus çok büyüktür ve çocuğun telefona ulaşması zaman alabilir. Bunun yerine genellikle çocuklar yanlarında cep telefonu götürürler.  Grup lideri aracılığıyla da öğrencilerle iletişim kurulabilir.

Sağlık sigortası

Seyahat süresince geçerli olacak seyahat sağlık sigortası Akademi Yurtdışı Eğitim tarafından yaptırılmaktadır. Bu sigortanın kapsamı acil ihtiyaçlar için sağlık hizmetleridir.

Yurtdışında yaz okuluna gidecek öğrenciler ne kadar cep harçlığı götürmeli?

Gidilecek şehre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte genellikle haftalık 100 paund cep harçlığı öğrencilerin kantinden yapacakları alış veriş, isteğe bağlı bazı etkinliklere katılım, haftada birkaç kez ailelerine telefon etme ve küçük hatıra eşyaları almalarına yeterli bir miktardır. Daha fazla alış veriş yapmak isteyen öğrenciler için miktar arttırılabilir.

Cep harçlıkları, pasaportlar ve uçak biletlerini okul yönetimi ya da grup lideri tarafından saklanır. Bazı okullarda kilitli kasalar da bulunur. Öğrencilerin kıymetli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir.

Acil  durumlar:

Öğrencilere 24 saat arayabilecekleri bir telefon verilir. Öğrencilere acil durumlarda yapılması gerekenleri anlatan bir kimlik kartı verilir ve öğrencilerden bu kartı hep taşımaları istenir.

Öğrencilerden ailelerine ait bir acil telefon numarası da alınır.

Ne götürmeli?

İngiltere yazları genellikle ılık bir ilkime sahiptir. Sıcaklık derecesi 17-21 derece arasındadır. Yağış olabilir.

Öğrenciler yazlık kıyafetler götürmeliler. Yanlarında bir yağmurluk, yüzme kıyafetleri, spor ayakkabılar ve havlu  da olması iyi olur.

Öğrenciler 2 adet pasaport ölçülerinde fotoğraf, çalar saat, telefon şarjı ve adaptörü bulundurmalılar.

•    Düzenli kullandıkları ilaçları
•    Gözlük veya lensleri
•    Güneş gözlüğü
•    Spor ayakkabı
•    Yağmurluk
•    Sandalet
•    Kalem
•    Sözlük
•    Doktorlarının isim ve numarası
•    Ebeveynlerinin isim ve telefonları
•    Pasaport ve kimlik kartı
•    Vize
•    Güneş kremi

Hangi Ülkelerde Yurtdışı Yaz Okulları ?

İngiltere Yaz Okulları 

Amerika Yaz Okulları 

Kanada Yaz Okulları 

İrlanda Yaz Okulları 

Malta Yaz Okulları 

Almanya Yaz Okulları 

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?