Avusturya’da Üniversite

Avusturya'da Üniversite Akademiyed

Yılda 750 Euro ödeyerek Üniversite Eğitiminizi Dünyanın En Prestijli Üniversitelerinde Alın.
Viyana Üniversiteleri size mükemmel bir gelecek sunuyor…

1365 yılında kurulmuş olan Viyana Üniversitesi çok köklü bir eğitim geleneğine sahiptir. Dünya sıralamasında her yıl ilk 100’de yer alır.
Avusturya’daki üniversite eğitiminde diplomadan çok daha fazlasını kazanırsınız. Geleceğiniz için prestijli bir başlangıç fırsatı elde edebilirsiniz.

Avusturya’da üniversite eğitimi 3 yıl sümektedir. Lisans eğitimi Almancadır.

Avusturya’da Üniversite Eğitiminin Avantajları:

Avusturya’da Prestijli Üniversite Diploması: Dünya sıralamasında ilk 100’de olan bir üniversite

Avusturya’da Üniversite eğitimi dünyanın en ekonomik eğitim fırsatlarından biridir.
Viyana üniversiteleri devlet tarafından desteklenmekte olup yıllık eğitim harçları sadece 750 Euro’dur. Yaşam giderleri bile hesaplandığında alacak olacağınız eğitimin maliyeti, Türkiye’de alacak olduğunuz eğitimden farklı bir maliyette olmayacaktır.

Avusturya’da Avrupa Vizyonu ve Entelektüel Gelişim Avantajı
Viyana Avrupa’nın kültür başkentidir. Viyana ayrıca 2008 ve 2009 yıllarında dünyanın en yaşanılası şehri seçilmiş bir şehirdir. Üniversite eğitimi almak demek sadece kampüse gitmek değildir. Yaşadığınız şehir, arkadaşlarınız, kültürel aktiviteleriniz, seyahat çeşitliliği vb. birçok etken bireysel gelişiminizin yapı taşlarıdır. Viyana üniversitelerinde eğitim size gerçek bir üniversite eğitimi deneyimi yaşatır.

Viyana’da Yaşam ve Sosyal Giderler
Viyana’da yaşıyor ve eğitim alıyor olmanın maliyeti Türkiye’deki büyük şehirlerden hiç farklı değildir. Türkiye’de eğitim alırken ve yaşarken yaptığınız giderlerin aynıyla Avusturya’da yaşayabilir ve eğitim alabilirsiniz.

Ne zaman Başvuru Yapmalısınız?
Avusturya’da üniversite eğitimi almak üzere yapacağınız başvurunuzu çok iyi planlamalısınız. Başvuru-kabul ve vize işlemleri, uzun ve zorlu bir süreçtir. Üniversite kabul işlemleri ve vize alma süreci toplada 6-8 ay civarında sürmektedir. Geç yapılan başvurular çoğu zaman zorunlu olarak bir sonraki döneme kayıt zorunluluğuna neden olmaktadır. Viyana’da akademik sistem Türkiye’den farklı olarak, yaz ve kış dönemlerini birbirinden bağımsız akademik takvimler olarak tanımlar. Bu nedenle her iki akademik dönem için de başvuru yapabilmek mümkündür.
Avusturya üniversite kayıt işlemlerinize başlamak için, ÖSYM Yerleştirme belgenizin gelmesini ya da kazandığınız üniversiteye kayıt işlemlerinizin tamamlanmasını beklemeyin. Online ön kayıt işlemi için lütfen acele ediniz. Evrakları daha sonra da gönderebilirsiniz. Bu size çok önemli zaman kazandıracaktır ve dönem kaybetme riskinizi en aza indirecektir.

Kış Dönemi
1 Şubat’tan itibaren süratle başvuruda bulunup, üniversiteye ön rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneriyoruz. Üniversitede rezervasyonunuzun yapılması için kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır. Belgelerinizi 28 Ağustos’a kadar Akademiyed’e teslim etmeniz gerekmektedir. ÖSS sonucunu beklemeyiniz. Erken ön başvuru yapmak, işlemlerinizin sonuçlanma süresini önemli oranda değiştirmektedir.
Yaz Dönemi
1 Eylül’ den itibaren süratle başvuruda bulunup, üniversiteye ön rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneriyoruz. Üniversitede rezervasyonunuzun yapılması için kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır. Kesin kayıt başvurusu için gerekli olan belgeleri en geç 28 Ocak’a kadar teslim etmeniz gerekmektedir. Sınav sonucunu beklemeyin. Erken başvuru yapmak, işlemlerinizin sonuçlanma süresini önemli oranda değiştirmektedir

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?