Yurtdışında Lise

Yurtdışında Lise

Yurtdışında lise okumak isteyen öğrenciler genellikle İngiltere, Kanada, İsviçre ve Amerika’yı tercih etmektedir.

Yurtdışında Lise Okumanın Avantajları:

 • Uluslararası hemen her üniversiteye başvuruda avantajlı Lise Diploması alabilirsiniz.
 • Mükemmel bir İngilizce seviyesine sahip olursunuz.
 • Yurtdışında üniversite eğitimine devam edebilirsiniz.
 • Dünyanın birçok farklı ülkesinden uluslararası arkadaşlarınız olur.
 • Gittiğiniz ülke öğrencilerinin de eğitim aldığı sınıflarda eğitim alırsınız.
 • Eğitim ücretleri Türkiye’deki birçok özel okuldan daha ekonomiktir.
 • Yurtdışında lisede sınıf başına düşen öğrenci sayısı düşük, öğretmen sayısı ise yüksektir. Ortalama sınıf mevcudu 15’tir.
 • Zengin kültürel aktiviteler bulunur.
 • Dilerseniz 1 sömestr veya 1 akademik yıl okuyup tekrar Türkiye`ye dönebilir veya yurtdışında 12. sınıfı tamamlayıp lise diplomanızı yurtdışından alabilirsiniz.
 • Çalıştığımız liselerin tamamı MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından tanınmaktadır. Böylece almış olduğunuz diploma ile Türkiye`de denklik alabilirsiniz.
 • Yurtdışında 3 en az 3 yıl okuyarak lise diploması alan öğrenciler Türkiye’deki üniversitelere sınavsız girebiliyor.

Konaklama Seçenekleri

Aile yanı ve yurt konaklaması alternatifleri vardır. Aile aynında öğrenciler gidecekleri lise tarafından dikkatle seçilmiş ailelerle kalırlar. Aile öğrenciye bir oda verir. 3 öğün yemek aileler tarafından sağlanır. Aileler öğrencilerin yurtdışındaki hayata ve liseye alışmalarında ve rahat etmelerinde önemli rol oynarlar.

Bazı okulların yurtları da bulunur. Yerel ve uluslararası öğrenciler bu yurtlarda kalabilir. Böylece 24 saat okulun gözetiminde olurlar.

Yurtdışında Lise Eğitimi için İngilizce Yeterliliği

İngilizce yeterliliği için en az B1 seviyesinde İngilizce aranır. Bazı okullar öğrencilerin İngilizce seviyelerini kendi yaptıkları testlerle belirler bazı okullar da IELTS sınav sonucu isteyebilir.

İngilizce Seviyesi Yeterli Olmayan Öğrenciler

Lise eğitimi için İngilizce bilgisi yeterli değilse hazırlık eğitimi alınabilir. Eğer bir seviyede İngilizce bilgisi varsa fakat takviye gerekiyorsa lise derslerinin yanında öğrencilerin İngilizce seviyelerinin yükselmesi için ek İngilizce dersleri de verilmektedir.

Yurtdışı Liselerde Eğitim

Lise eğitim müfredatı ülkelere göre değişmekle birlikte üniversitede eğitim almak istedikleri bölümlere göre lisede bölüm seçilmektedir.

İngiltere, Amerika ve Kanada’da liseler 4 yıldır. İngiltere’de 2 yıl GCSE ve 2 yıl A level dersleri alırlar. Lise notları ile üniversitelere başvurabilirler.

Amerika’da 4 yıllık lise öğrenimi sorunda SAT sınavına girerek üniversitelere başvurabilirler. Amerika ve Kanada’da öğrenciler AP(Advanaced Placement) programı kapsamında üniversiteden dersler alabilir ve bu kredileri üniversite eğitimlerinde saydırabilir.

Yurtdışında liselerde verilen eğitimlerden biri de IB (International Baccalaureate) programıdır. Yurtdışında çok prestijli bir eğitim programı olan IB’yı bitiren öğrenciler dünyadaki birçok üniversiteye doğrudan kabul şansına sahip olurlar.

Yurtdışı Liselerde Aktiviteler

Yurtdışında lise eğitimi sırasında öğrenciler sporun her dalından sanata her alanda ders dışı aktiviteler konusunda teşvik edilirler. Bu etkinliklerden lisede veya üniversitede burs da kazanabilirler.  Öğrencilerin ilgi alanlarına  göre çeşitli kulüpler ve eğitsel gezilere de katılırlar.

 

Kanada’da Lise Eğitimi hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Amerika’da Lise Eğitimi hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Yurtdışında ister 1 dönem, ister daha uzun süre ile eğitim almak ve avantajlardan yararlanmak için bizi arayın.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 37  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?