Çin’de Yüksek Lisans

Çin'de Yüksek Lisans

Çin’in 4000 yılık yazılı geçmişi bulunmaktadır. Çin Kültürü çok köklü bir kültürdür ve bu yılların birikimi olarak Çin’de önemli bir bilgi birikimi olmuştur.

Çin günümüzde çok güçlü bir ekonomiye sahiptir ve gelecek 20 yıl içinde de dünyanın en büyük ve zengin ekonomisi olacağı düşünülmektedir.

Çince dünyada her 5 kişiden birinin anadilidir. Gelişen ekonomi ve değişen dengelerde Çince giderek önemini arttırmaktadır. Çin hükümeti üniversitelerine çok büyük yatırımlar yapmakta ve daha fazla yabancı öğrenci çekmektedir.

Çin’de yüksek lisans 2 yıldır. Çin’de yüksek lisans eğitiminden önce Çince öğrenilmelidir. Bazı programlar İngilizce olmasına rağmen Çince öğrenmek de yüksek lisans öğrencilerine iş hayatlarında çok büyük artılar kazandıracaktır.

Çin’de yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler part time olarak çalışabilirler bu da öğrencilere <Çin kültürünü yakından tanıma, firmalarla iç içe olma ve Çin iş yapış şekline alışma imkanı tanır. Çinli üniversitelerden mezun olan öğrenciler Çinli iş adamlarıyla  ile iş yapmak isteyen Türk  ve dünya şirketlerinin aradığı iş gücünü karşılayacağından kolaylıkla iş bulabilirler.

Çin’de yaşam masrafları da oldukça ekonomiktir.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?