Kanada Yaz Okulları

kanada-yaz-okullari-akademiyed

Kanada yaz okulları katılan öğrencileri İngilizce pratiği yanında zengin aktivite ve gezi içeriği beklemektedir. Kanada yaz okulu öğrencileri için çok güvenli bir ülkedir. Zengin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere sahip Kanada’da yaz okulu dolu dolu bir program sunar.

Akademiyed Kanada’nın en iyi üniversite kampüslerinde yaz okulu düzenlemektedir.

Kanada Yaz Okullarında İngilizce

Anadili İngilizce olan, 7-17 taş arası öğrencilere öğretmenlik yapmada eğitimli ve deneyimli öğretmenler tarafından haftada 20 ders veya yoğun program olarak haftada 30 ders İngilizce dersi verilmektedir IELTS, TOEFL ve Cambridge English sınavlarına da hazırlık İngilizce programları vardır. Sınıflarda maksimum öğrenci sayısı 15 ortalama 12’dir. Öğrenciler seviye tespit sınavına göre yaş grupları ve İngilizce seviyelerine göre sınıflara ayrılmaktadırlar. Dersler konuşma ve dinleme pratikleri üzerine kurulmuş interaktif şekilde işlenir.

Kanada Yaz Okullarında Aktiviteler

Yaz okulları üniversite ve okulların kampüslerinde yapılmaktadır. Kampüs içinde ve dışarıda pek çok aktivite yapılmaktadır. Futbol, basketbol, voleybol gibi sporlar ve drama yapılan aktivitelerdendir. Akşamları da karaoke, yetenek gösterileri, takım oyunları ve akşam şehir gezileri aktivitelerine katılabilirsiniz.

Kanada Yaz Okullarında Geziler

Haftada en az 1 yarım gün ve 1 tam gün şehir gezisi yapılır. Bu geziler yaz okulunun bulunduğu Toronto, Vancouver, Victoria ve Montreal gibi şehirlere ve bunların çevrelerine olabilir. Bu gezilerde öğrenciler şehrin tarihi, doğal ve kültürel yönde tanıyacaklardır. Kanada’nın muhteşem doğal güzelliklerine de programda gezilerde yer verilmektedir. Gezilere öğrenciler okulun araçlarıyla götürülmektedir. Büyük ve toplu taşımanın yaygın olduğu yerlerde toplu taşıma da gruplar halinde kullanılabilir. Toplu taşıma biletleri program fiyatına dahil olup öğrenciler gruplar halinde aktivite liderleri başlarında hareket ederler.

Kanada Yaz Okullarında Konaklama

Programlar genelikle üniversite ve yatılı okul kampüslerinde yapılmaktadır ve yaygın konaklama türü yurt konaklamadır. Yurt konaklamada öğrenciler kahvaltıyı okulun yemekhanesinde edip derslerine ve aktivitelerine geçerler. Kampüs dışı aktivitelerde paket öğle yemeği dağıtılmaktadır. Akşam yemekleri de yemekhanededir. Öğrenciler kampüs konaklamada 24 saat gözetim altında olurlar ve kampüsün olanaklarından daha fazla yararlanma şansı bulurlar.

Aile yanı konaklamada öğrenciler yerel bir ailenin yanına yerleştirilir ve aile ile kahvaltı ettikten sonra okula giderler. Akşam da aile ile birlikte akşam yemeği yedikten sonra sohbet ederler ve aile aktiviteleri yaparlar. Bu sayede öğrenciler Kanada günlük hayatını yakından tanıma ve kültürünü yakından görme şansı yakalarlar.

Kanada Yaz Okullarında Karşılama ve Havalimanı Transferleri

Havalimanı transferleri ve karşılama programa dahildir. Havalimanına vardıktan sonra öğrenciler okuldan yetkili tarafından karşılanır ve kalacakları yere bırakılır. Dönüşte de havalimanına geri bırakılır ve yolcu edilirler.

 

Kanada Yaz Okulları

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?