Yeni Zelanda’da Üniversite

Yeni Zelanda’da ana dil İngilizcedir ve üniversiteleri de İngiltere’deki gibi 3 yıldır. Yeni Zelanda’da 8 adet üniversite vardır ve eğitim kalitesi çok yüksektir. Yeni Zelanda üniversitelerinin hepsi en iyi üniversiteler arasında dünyada ilk 500 içindedir.

İngiltere veya Amerika’daki ilk 500 üniversite içine giren üniversitelere göre Yeni Zelanda üniversitelerine yerleşmek daha kolaydır.

Yeni Zelanda’da üniversite eğitimi ve yaşam masrafları daha İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya’ya oranla daha ekonomiktir.

Yeni Zelanda’da üniversite eğitimi alabilmek için ortalamanızın 2,5 olması ve IELTS sınavından 6 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmalısınız. İngilizceniz IELTS 6 değilse dil seviyenize göre gerekli süre İngilizce eğitimi alabilir ve ardında da üniversite eğitiminize devam edebilirsiniz.

Yeni Zelanda’da üniversite eğitimi alan öğrencilerin üniversite eğitimleri sırasında haftada 20 saat çalışma izni vardır. Öğrenciler çalışarak hem yaşam masraflarını çıkarabilir hem de uluslar arası iş deneyini kazanabilirler.

YENİ ZELANDA ÜNİVERSİTELERİ

Auckland University of Technology

University of Waikato

University of Otago

Eastern Institute of Technology (EIT)

Lincoln University

University of Canterbury

Massey University

University of Auckland

Victoria University of Wellington

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?