Almanya’da Yüksek Lisans

Almanya'da Yüksek Lisans

Almanya dünyanın en güçlü ekonomisine sahip, bilim, teknoloji ve eğitim alanında en gelişmiş ülkedir.  Dünya’da çapında en büyük firmaların çoğu Alman firmalarıdır. Endüstri alanında özellikle makine üretiminde çok ileri teknolojiye sahiptirler.

Almanya’da yüksek lisans sadece teorik eğitim değil dünyaca ünlü firmalarda pratik yapma ve Alman iş disiplinini yakından tanıma fırsatı sunmaktadır.

Almanya’da teknolojiden sanata, işletmeden sosyal bilimlere kadar pek çok alanda dünyaca ünlü üniversitelerde yüksek lisans yapabilirsiniz.

Almanya’da yüksek lisans yapmak için 4 yıllık bir üniversite mezunu olmanız ve ortalamanızın 2,5/4 olması ve iyi derecede Almanca bilginiz yeterlidir. İyi derecede Almanca bilmiyorsanız şartlı kabul sayesinde Almanca eğitiminizi aldıktan sonra Almanya’da yüksek lisansa devam edebilirsiniz.

Almanya’da yüksek lisans harçları yıllık 500 Euro civarındadır. Alman hükümeti tarafında finanse edilen dünyaca ünlü Alman üniversitelerinde yüksek lisansı ücretsiz denebilecek kadar ekonomik alabilirsiniz.

Almanya’da yüksek lisans yapan öğrenciler aylık 600 Euro kazanabilecek part time çalışma iznine de sahiptir.      

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?