Almanya’da Üniversite

Almanya'da Üniversite Akademiyed

Almanya’da üniversite eğitimi almanın en büyük avantajı çok köklü ve eğitim kalitesi yüksek üniversitelerin yıllık eğitim ücretlerinin çok ekonomik olmasıdır.

Almanya’da üniversite eğitimi 3 yıldır. Almanya’da dünya sıralamasındaki çok üstlerdeki üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Mezun olunda alacağınız diplomaların Türkiye ile denkliği vardır ve dünyaca kabul edilen diplomalardır.

Türkiye’de ön lisans mezunları Almanya’da lisans bölümlerine tamamlayabilirsiniz. Okuldan kabul aldıktan sonra kredi saydırmak için başvur yapılmaktadır.

Bazı üniversitelerin eğitim dili İngilizcedir. Bu sayede hem Almancayı hem de İngilizceyi çok iyi derecede öğrenebilirsiniz.

Almanya’da üniversite eğitimi alan öğrencilerin yılda 180 gün part time çalışma izni vardır. Mezun olduktan sonra da bir yıl içinde iş bulmak şartı ile çalışma ve oturma izni alınabilir.

Almanya’da üniversite eğitimi için başvuru koşulu LYS sınavından eğitim almak istediğiniz alanda Türkiye’de üniversite kazanmış olmanızdır. Almanca seviyenizin TestDaF sınavında 4. Seviyede sonuç almalısınız.

 

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?