Avusturya Dil Okulları

avusturya-dil-okullari-akademiyed

Avusturya Almancanın ana dil olarak konuşulduğu bir ülkedir. Avusturya çok yüksek eğitim standartlarına sahip bir ülkedir ve dil okulları devlet okulları ve özel eğitim kurumları olmak üzere çeşitlendirilebilir. Hem devlete ait dil kursları hem de özel Almanca kursları devlet tarafında denetlenmektedir.

Avusturya 1955 yılında kurulmuştur ve başkenti Viyana’dır. Viyana çok ünlü bir sanat şehridir ve operalar, sanat galerileri ve tarihi eseleri gezilmeye değerdir. Diğer büyük şehirleri Graz, Linz, Salzburg ve Insbruck’dur. Alp Dağlarının büyük bir bölümüne ev sahipliği yapar. Ülkede sanayi, turizm ve tarım gelişmiştir.

Avusturya’da genellikle lisans veya yüksek lisans eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler Almanca eğitimi almaktadır. Lisans ve yüksek lisans eğitimine başlamadan önce Avusturya’da dil eğitim almanın en önemli faydası üniversite programlarına başlamadan dil eğitimi sırasında şehri ve ülkeyi tanımaya başlamaları ve barınma, yeme içme ve eğlence hayatına adapte olmalarıdır.

Almancayı iş hayatında kullanacaklar da Almanca öğrenmek için Avusturya dil okullarını tercih edebilirler. Güvenli şehirleri Avusturya’da Almanca öğrenmeyi teşvik etmektedir.

Avusturya dil okulları öğrenciler için aile yanı ve yurt konaklama olanakları sunmaktadır. Kayıt esnasında konaklama rezervasyonunuzu da yapabiliriz.

Almanca öğretimini maksimize etmek, öğrencilere pratik yapma ortamları sağlamak ve Avusturya kültürünü tanımaları için okullar ders dışında çeşitli aktiviteler düzenlemektedir. Okulda yapılan konuşma sınıfları, film izleme programlarının yanında şehirde çeşitli gezi ve aktiviteler bunlardan bazılarıdır.

Avusturya’da dil öğrenmek için gitmek istediğinizde vize prosedürlerini Akademiyed Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak takip ediyoruz. Vize evraklarınızın hazırlanmasında size yardımcı oluyoruz. Randevunuzu VFS Globalden alıp size bildiriyoruz.

Avusturya’da Üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler aşağıdaki kurslarda hazırlık eğitimi alabilirler:

VWU – Vorstudienlehrgang der Wiener Universitaeten

ORIENT – Österreichische Orient-Gesellschaft Hammer-Purgstall

WIHOK – Wiener Internationale Hochschulkurse

Avusturya’da Almanca kurs seçenekleri:

  • Genel Almanca
  • Yoğun Almanca
  • İş için Almanca
  • Test Daf Sınavı Kursları
  • Almanca Hazırlık senesi Kursları
  • Almanca + Staj
  • Almanca Yaz Okulları

ALMANYA/AVUSTURYA DİL OKULLARI

AUGSBURG

BERLIN

DUSELLDORF

FRANKFURT

HAMBURG

HANNOVER

KÖLN

MUNICH

RADOLFZELL

VIENNA

Daha fazla bilgi ve kayıt işlemleri için bizimle iletişime geçin.

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?