Ukrayna’da Üniversite

Ukrayna'da Üniversite Akademiyed

Ukrayna’da üniversiteler Sovyetler Birliği döneminden çok önemli olan eğitim sistemi ve akademik kadroları miras olarak almış ve sürdürmeye devam etmiştir.  Kiev Politeknik, Taras Schevchenco, Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi araştırma geliştirmeye önem veregelmiş ve dünyaca ünlü akademisyenler yetiştirmiştir. Bu akademik kadroların buluşları, başarıları ve potansiyelleri dünyaca ünlüdür.

Ukrayna’da üniversiteye lise diplomanızla başvurabilirsiniz. LYS sınavından herhangi bir sonuca gerek yoktur.  Üniversite eğitiminize başlamadan önce Rusça veya Ukraynaca hazırlık eğitimi almalısınız. Bu eğitimin içeriğinde Rusça veya Ukraynacanın yanı sıra daha sonra gideceğiniz bölüme göre hazırlık eğitimi de yer almaktadır.

Ukrayna’da üniversite eğitimi oldukça ekonomiktir. Ukrayna’da üniversitelerin büyük bölümünde okul harcı ve yurt dahil toplam yıllık maliyet ortalama 2500 – 3000 USD arasındadır.

Ukrayda’daki üniversiteler Bologna Anlaşması kapsamındadır ve hem Avrupa Birliği üyelerinde hem de YÖK denkliği bulunmaktadır.

Ukrayna’da üniversite eğitiminin en önemli avantajı ise hem akademik anlamda kaliteli bir okulda okumak hem de Ukraynaca ve Rusçayı çok iyi derecede öğrenmektir. Türkiye ile Rusya ve Rusça konuşulan diğer ülkeler arasında oldukça büyük bir ticaret hacmi bulunmaktadır. Rusça ve Ukraynaca bilmek de size işverenler gözünde artı bir değer kazandıracaktır.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?