Avustralya’da Üniversite

Avustralya'da Üniversite Akademiyed

Avustralya’da ikisi özel 40 üniversite bulunmaktadır. Devlet üniversiteler çok büyük yatırımlar yapmaktadır ve araştırma geliştirmeye büyük bütçeler ayrılmaktadır. Avustralya üniversiteleri her yıl en çok yayın yapan üniversiteler arasındadır.

Üniversite sanayi işbirliği de hem üniversite eğitimini hem de sanayi pratiklerini geliştirmek için etkin kullanılmaktadır.

Avustralya’da üniversite 3 yıldır. İş hayatına bir yıl erken başlayabilirsiniz. Eğitim alabileceğiniz alanlar ise çok geniştir. Bu seçenekler arasında yeteneklerinize, ilgi alanlarınıza ve gelecek planlarınıza göre Avustralya’da üniversite eğitimi almanın bir avantajı da çok farklı kültürden gelen öğrenciler ve öğretim elamanları ile bir ortamda eğitim almaktır. Bu sayede dünyanın her yerinden iş ağına da sahip olabilirsiniz.

Avustralya’da öğrencilerin haftada 20 saat çalışma izni vardır. Yaz tatilleri, ara tatiller ve Avustralya’nın milli günlerinde full-time çalışabilirler. Bu da öğrencilerin yaşam masraflarını çıkarmalarına yardımcı olmakla birlikte uluslar arası iş deneyimi de sağlar.

Avustralya’nın birçok üniversitesi dünya üniversite sıralamasında ilk 100 arasında yer almaktadır. Avustralya’da üniversiteye yerleşmek bu kadar yüksek sıralamadaki İngiltere veya Amerika üniversitesine yerleşmekten daha kolaydır.

Avustralya’da üniversite eğitimi için ortalamanızın 2,5  olması ve İngilizcenizin de IELTS’ten 6 seviyesinde olması gerekir.  Eğer İngilizce seviyeniz IELTS 6’nın altındaysa yeteri kadar İngilizce eğitimi alıp sonrasında üniversite eğitiminize devam edebilmeniz için vizenizi dil eğitimi ve üniversiteyi kapsayacak toplam süre kadar alıyoruz.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?