İrlanda Yaz Okulları

İrlanda Yaz Okulları

İrlanda muhteşem doğal güzellikleriyle gidenleri kendine hayran bırakmaktadır. İrlanda yaz okulları öğrencilere kaliteli İngilizce dil eğitiminin yanında yoğun kültürel geziler de sunmaktadır.

İrlanda’da yaz okullarında öğrencilerimiz kendi yaş grubuna ve İngilizce seviyesine göre sınıflarda İngilizce eğitimi alırlar. Daha sonra hep birlikte gezilere katılır veya sportif ve kültürel aktivitelerde de İngilizcelerini pratik yaparak konuşma yeteneklerini geliştirirler.

Erken yaşlarda yaz okuluna katılarak yurtdışına gitmiş bir öğrenci uluslar arası arkadaşlıklar edinip farklı kültürleri erken yaşta tanır bu da öğrencilere genç yaşta vizyonları gelişir.

İrlanda Yaz Okullarında İngilizce

Yaz okullarının amacı İngilizceyi konuşulan ülkede deneyimlemek ve pratik yapmak. Dersler haftada 20 saat olmaktadır fakat öğrenciler aktivitelerde, gezilerde ve etkinliklerde İngilizce pratiklerine devam etmektedir. Sınıf içi dersler interaktif bir şekilde dinleme ve konuşma yeteneklerini geliştirmek üzerinedir. Ders içerikleri drama, role play, konuşma ve tartışmalar ve oyunlar ile zenginleştirilmektedir. Öğrenciler kısa zamanda yoğun bir şekilde İngilizceye maruz kalmaktadır.

İrlanda Yaz Okullarında Aktiviteler

Spor, sanat ve müzik alanında çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. Üniversite ve yatılı okul kampüslerindeki yaz okullarında kampüs iç ve dış mekan aktiviteleri oldukça eğlenceli ve çeşitlidir. Futbol, basketbol, voleybol gibi sporlar ağırlıklı olmak üzere masa tenisi, kayaking, yüzme, at binme, golf, beyzbol, boks, fitness, yelken, kano, okçuluk, bowling, sörf, rafting, tenis, hokey gibi dallarda kurslar bulunmaktadır. Akşamları da kültür geceleri, yetenek gösterileri, çeşitli oyunlar, quiz, karaoke gibi aktiviteler yapılmaktadır.

İrlanda Yaz Okullarında Geziler

İrlanda tarihi ve doğal güzellikler bakımından çok zengindir. Müzeler, sanat galerileri, şehir gezileri yapılmaktadır. Dublin’de Dublin Kalesi, Chester Beatty Kütüphanesi, Trinity College Dublin, Phoenix Parkı, St Stephen’s Green, Christ Church Cathedral ve Grafyon Street gezilecektir. Gezilere okulun araçları ile gidilmekte ve aktivite liderleri öğrencilerin başlarında olmaktadır. Geziler en az haftada 1 yarım gün ve 1 tam gün şeklinde olur. Tam gün geziler şehir dışınadır ve Powerscourt ve Glendalough gibi tarihi ve kültürel yerlere düzenlenir.

İrlanda Yaz Okullarında Ulaşım ve Karşılama

Bireysel veya grup ile giden öğrencilerimiz İngiltere’de havalimanından karşılanıp kalacakları yere bırakılmaktadır. Dönüşte de öğrenciler havalimanına geri bırakılmaktadır.

İrlanda Yaz Okulları

Embassy Summer

Plus Summer

Emerald Summer 

 

Yurtdışı yaz okulları hakkında genel bilgilere linkten ulaşabilirsiniz.

Yetişkinler için İrlanda Dil Okulu için linkten bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 37  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?