Amerika’da Üniversite

Amerikada Üniversite Akademiyed

Amerika’da 5000 civarında üniversite ve kolej bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı devlet okulu bir kısmı da özel üniversitedir.  Diplomaları Amerika’da aynı şekilde geçerlidir.

Amerika’da üniversiteler ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora alanlarında eğitim vermektedir. Eğitim verilen alanlar ise mühendislikten işletmeye, sanattan sosyal bilimlere kadar çok geniş yelpazeye sahiptir.

Ön lisans 2 yıl, lisans 4 yıl, yüksek lisans ise 2 yıl sürmektedir. Community College’ta 2 yıllık ön lisans eğitimi aldıktan sonra 4 yıllığa tamamlamak mümkündür. Community College eğitim ücretleri daha ekonomiktir. 2 yıl ön lisans eğitiminden sonra 2 yılda üniversitede eğitim alarak toplam ücreti daha ekonomik hale getirebilirsiniz.

Amerika’da üniversite eğitimi almak için ortalamanızın 2,5 olması ve iyi derecede İngilizceye sahip olmalısınız. İngilizce bilginizi TOEFL veya IELTS sınavıyla belgelendirmeniz gerekmektedir. İngilizceniz Amerika’da üniversite eğitimi almaya yetecek kadar iyi değilse üniversite eğitiminizden önce İngilizcenizi geliştirmek için dil kursuna gidebilirsiniz. Ne kadar İngilizce eğitimi almanız gerektiğini belirlemek ve size en uygun dil eğitim programını ve üniversiteyi belirlemek için siz de Akademiyed eğitim danışmanlarına danışın.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?