Rusya’da Üniversite

Rusya'da Üniversite Akademiyed

Rusya’da üniversite eğitimi nitelikli ve kalitelidir. Eğitim, bilim ve teknoloji alanında çok gelişmiş bir ülke olan Rusya’da özellikle askeri ve uzay teknolojileri alanında ilerleme yıllardan beri Amerika ile yarışır niteliktedir.

Rusya üniversiteleri Bologna anlaşması sayesinde tüm dünyada ve Türkiye’de YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu sayede Rusya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler rahatlıkla bu ülkeyi seçebilirler.

Rusya’da üniversite eğitimi ekonomiktir ve yıllık 1500-4000 USD arasında değişen fiyatlarla çok kaliteli üniversite eğitimi alabilirsiniz. Rusya’da devlet üniversite eğitiminin ve giderlerinin % 75’ini karşılamaktadır.  Rusya’da yaşam maliyetleri de Türkiye ile aynıdır.

Rusya’da üniversite eğitimi almak isterseniz çok geniş seçeneklere sahipsiniz. Mühendislikten Eczacılığa, Tıpdan Uzay bilimlerine kadar her alanda kaliteli ve prestijli bir eğitim alabilirsiniz. Bunun yanında en önemli kazanımlarından biri de Türkiye’de oldukça değerli olan Rusça dilini öğrenmiş olmanızdır.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 39  Mail : info@akademiyed.com.tr

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?