Teacher Training İngilizce Öğretmenliği Kursları

 

Teacher Training İngilizce Öğretmenliği Eğitim Kursları

Anadiliniz İngilizce olsun olmasın yabancı ülkelerde İngilizce öğretmenliği yapabilmek için Teacher Training İngilizce Öğretmenliği Kursları alabilirsiniz. Eğer İngilizce öğretmenliği mezunu iseniz mesleki bilgi ve yeteneklerinizi geliştirebilmek için de Teacher Training İngilizce Öğretmenliği Kursları alabilirsiniz.

Teacher Training İngilizce Öğretmenliği Kursları

TEFL nedir?

Teachering English as a Foreign Language : Yabancı dil olarak İngilizce öğretmedir.

İngilizce Öğretimi için birçok kısaltma kullanılmaktadır. Bunlar EFL, ESL, TEFL, TESL, TESOL, ELT vb’dir.
ELT : English Language Teaching (İngiliz Dili Öğretimi). Anadili İngilizce olan veya olmayan öğrencilerin İngilizce öğreniminin tüm formlarını kapsar.
EFL : English as a Foreign Language (Yabancı dil olarak İngilizce). Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce öğrenimi anlamına gelir.
ESL : English as a Second Language (İkinci dil olarak İngilizce). Anadili İngilizce olmayan öğrencilerin ikinci dil olarak İngilizce öğrenimidir.
ESOL : English for Speakers of Other Languages (Diğer dilleri konuşanlar için İngilizce) Anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce öğrenimidir.
EAL : English as an Additional Language (Ek dil olarak İngilizce)
TEFL : Teaching English as a Foreign Language (Yabancı dil olarak İngilizce Öğretimi). Anadili İngilizce olmayan öğrencilere İngilizce öğretimi.
TESL : Teaching English as a Second Language (İkinci dil olarak İngilizce öğretimi).
TEAL : Teaching English as an Additional Language (Ek dil olarak İngilizce öğretimi).
TESOL : Teaching English to Speakers of Other Languages (Diğer dilleri konuşanlara İngilizce Öğretimi).

Bu terimler arasındaki farklar nelerdir?

Teorik olarak, EFL, anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce konuşulmayan muhtemelen kendi ülkelerinde İngilizce öğrenmesi anlamına gelir. ESL, anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce öğrenmesidir. Dil okulu, yaz okulu veya göçmenlik nedeniyle İngilizce konuşulan bir ülkeye giden kişileri için kullanılır. Bu farklı durumlarda İngilizce öğretimi ve öğreniminde bazı teorik değişiklikler vardır. teknolojinin ve telekomünikasyonun hızlı ilerlemesiyle bu farklar akademikleşmektedir. İngiliz öğretmenlerin EFL terimini, Amerikalı öğretmenlerin de ESL terimini kullandıkları söylenebilir. EAL ise foreign ( yabancı ) terimini kullanmamak ve de ikinci yada üçüncü dil olarak öğrenenler için kullanılabilir.
Genellikle, günümüz iletişim yaklaşımında İngilizce öğretimi öğretmenin sadece İngilizce konuşmasını gerektirir. Başka bir dili konuşuyor olmak bu anlamda değerli değildir. Bu anlamda İngilizce öğretimi için başka bir dil bilmek gerekmez. İngilizceyi başka bir ülkede öğretiyorsanız, bulunduğunuz ülkenin dilini bilmek hayatınızı kolaylaştırır ve kültürü hakkında daha fazla deneyim kazanmanıza yardımcı olur.

Teacher Training İngilizce Öğretmenliği Kursları için yaş sınırı var mıdır?

Evet ve hayır. Bu ülkeye, kültüre, okula, okulun öğrencilerine, müdürün dogmalarına ve yasal düzenlemelere göre değişir. Özellikle iş dünyasına yönelik programlara sahip olan okullar daha deneyimli öğretmenler seçerken bazı okullar genç öğretmenlerin daha dinamik olduklarını düşünürler. EFL öğretmenleri 18-80 yaş arasında olabilir. Bazı ülkelerde zorunlu emeklilik yaşı olabilir. Fakat genellikle iyi bir TEFL sertifikasıyla dünyanın herhangi bir yerinde iyi bir iş bulabilirsiniz.

Eğer İngilizce anadilim değil ise :

Eğer iyi bir TEFL sertifikanız varsa, anadilinizin İngilizce olmaması sorun değildir. Zaten TEFL programlarına giriş koşullarında çok iyi İngilizce konuşabilmek ve yazabilmek ön koşuldur. Böylece anadiliniz İngilizce olsun ya da olmasın iyi bir TEFL sertifikasıyla bir adım önde olursunuz.

TEFL’de iyi bir kariyer yapabilir miyim?

Evet. Director of Studies pozisyonlarına kadar yükselebileceğiniz bir dizi kariyer fırsatı bulunmaktadır. Öğretmen eğitimi e materyal yazma diğer iş alanları olabilir. TEFL’de iyi bir kariyer için Cambridge ELT, CELTA veya Trinity gibi iyi bir sertifikaya ihtiyacınız olacak. Bu sertifikalar size kapıları açar. Dahası bu eğitimler sayesinde birçok değişik durumda İngilizce öğretmek hakkında deneyiminiz olur. kendinize güveniniz artar. Teacher training sertifikaları sayesinde elde edeceğiniz maaşın da artacağını bilmelisiniz.
Ne sürede Teacher training sertifikası alabilirim?

Çok çabuk! Yoğun bir kurs ile almak isterseniz dünya çapında en çok tanınan teacher training kursları bile 4 hafta sürer. Part –time eğitimlerde 1 yıl yada 18 ay sürebilen seçenekler de vardır. Bunun dışında bir hafta sonu ve ya birkaç hafta süren yenileme programları da mevcuttur.

Hangi Teacher Training İngilizce Öğretmenliği Kursları sertifikası en iyidir?

3 en çok tanınan TEFL/TESOL sertifikası Cambridge CELTA, The Trinity CertTESOL ve SIT TESOL’dur.

CELTA :Cambridge ESOL tarafından verilen, British Council ve dünya çapındaki okullar ve eğitim kurumlarınca tanınırlığı olan daha önce çok az öğretme deneyimi alan ya da deneyimi olmayan kişilerin alabileceği bir eğitim ve sertifikadır. Her yıl 10.000 öğretmen CELTA kursunu tamamlar.

Kimler CELTA eğitimi almalı?
  • Dünyanın herhangi bir ülkesinde İngilizce öğretmeni olmak için bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyenler içindir.
  • CELTA kursunu başarıyla tamamlamak, kişiye dünyanın herhangi bir yerinde seyahat etme ve öğretme fırsatı verir.
  • İngilizcenizi geliştirmeleri için bir dil kursu değildir.
İnsanlar CELTA kursu alıyor:

– seyahat ve iş fırsatları
– kariyerde bir değişiklik
– ana dili İngilizce olmayanlar kendi ülkelerinde öğretmek için akreditasyon için bunu yapabilir.

CELTA’da bir öğrenci ne öğrenir?

E.F.L.’ye giriş
Sınıf Yönetimi – grup dinamikleri, öğretmen / öğrenci etkileşimi
Dil Farkındalığı – dilbilgisi, sözdizimi ve kelime bilgisine giriş
Dil Becerileri – dört becerinin entegrasyonu (okuma, yazma, konuşma ve dinleme.)
Ders Planlama – dersleri daha öğrenci merkezli hale getirme
Anlamayı kontrol etme – öğrencilerin bir şeyi ne kadar iyi anladığını görmek için nasıl sorular oluşturulur?
Yaratıcı Öğretim – yetişkinlere ve çocuklara öğretmek için şarkı, drama ve rol oynamayı kullanma
Otantik Malzemeler – otantik malzemeleri kullanma ve uyarlama
Metodoloji – dil öğrenimine modern yaklaşımlar ve metodoloji
Hata Analizi – öğrencilerin nasıl öğrendiklerini ve yaptıkları hataları anlamak
Otantik materyal – otantik metinlerden materyal yaratmak.
Sınıfta teknoloji – teknoloji derslere nasıl dahil edilir
Materyal Değerlendirme – ders kitaplarını seçme ve uyarlama

CELTA Kursu Kabul Şartları

CELTA, başka bir dili olan konuşmacılara İngilizce öğretme konusunda çok az deneyimi olan veya hiç deneyimi olmayanlar için giriş niteliğinde bir öğretmen eğitimi kursudur. Tüm adayların şunları yapması gerekir:

en az 18 yaşında olmak

kursu üstlenmelerini ve bir dizi seviyeyi öğretmeye hazırlanmalarını sağlayacak dil farkındalığına ve hem yazılı hem de sözlü İngilizce konusunda yeterliliğe sahip olmaları,

C1 / C2 İngilizce seviyesine sahip olmak (mülakat sırasında seviyelerini değerlendirebiliriz)

genel bir kural olarak, üniversiteye girmeye eşdeğer bir eğitim standardına sahip olmak.

THE TRINITY CertTESOL : (The Trinity College London Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) : Dünyanın en en eski sınav kurulu olan The Trinity College London tarafından verilen bir sertifikadır. The Trinity CertTESOL,en az Cambridge CELTA kadar tanınır. British Council tarafından da tanınmaktadır. Müfredatında metodolaji, öğretme deneyimi, gençlere İngilizce öğretimi, iş İngilizcesi öğretimi gibi konular vardır.


SIT TESOL : The SIT Graduate Insititute TESOL sertifikası 130 saatlik, katılımcılara başka dili konuşan öğrencilere İngilizce öğretmek ile ilgili profesyonel bilgi ve beceri eğitiminden oluşur. Kurs öğretme deneyimleri, ders planlama ve geri bildirim eğitiminden oluşur. SIT fakültesi tarafında dizayn edilen humanistik, deneyimsel ve gelişimsel öğretim yaklaşımı üzerine kurulmuştur.
SIT TESOL dünyaca tanınan bir sertifika programıdır ve mezunları başta Amerika olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde kolaylıkla iş bulurlar.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın! Tel : 0212 542 58 37  Mail : info@akademiyed.com.tr

Diğer yurtdışı eğitim çözümlerimiz için linkten bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?